Za nami kolejny weekend z wrzesińską koszykówką. Drużyna seniorów potwierdziła, że od początku sezonu jest dobrze przygotowana, gotowa grać dobry basket i wygrywać.

MKS Września 99:56 Sokół Międzychód

Dla podopiecznych Zbigniewa Rakowskiego było to pierwsze domowe spotkanie w sezonie 21/22 i trzeba przyznać, że w świetnym stylu przywitali się z wrzesińskimi kibicami. Pierwsza kwarta stanowiła mocne otwarcie i zakończyła się wynikiem 22:13. Jak się potem okazało, była to jedynie rozgrzewka przed kolejnymi dwoma odsłonami meczu. Niesieni dopingiem kibiców Gospodarze rzucili w nich łącznie 64 punkty, pozwalając rywalom na zdobycie zaledwie 27 punktów w tym samym okresie.

Dużo akcji kombinacyjnych, świetnie wypracowywane pozycje do rzutów za trzy i twarda obrona stanowiły klucz do sukcesu. Ponadto, cała drużyna bardzo sprawnie przechodziła z obrony do ataku, a sami zawodnicy nie odpuszczali żadnej piłki co wiązało się z wieloma przechwytami.

Po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 86:40. W ostatniej części meczu Goście walczyli o jak najmniejszy wymiar porażki, tempo meczu zdecydowanie spadło i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 99:56.

Punktowali: Dembiński (22), Makowski (13), Jasiński (13), Andrzejewski (10), Konowalski (10), Nowak (10), Prętkowski (7), Błachowiak (4), Kosmala (4), Kozłowski (3), Szeszycki (2), Pecyna (1).

Po spotkaniu Drużyna podziękowała Kibicom za przybycie. Styl gry oraz wynik pokazują jak wiele znaczy dla MKSu Września domowa hala i wsparcie z trybun. Oby w następnych meczach było ich jeszcze więcej!

Po więcej zdjęć z niedzielnego meczu zapraszamy na fanpage naszego klubu na Facebooku (kliknij tutaj).

Co dalej?

W najbliższy weekend czeka nas domowe spotkanie w ramach 3 Ligi Koszykówki Mężczyzn. Pierwotnie żaden mecz nie był przewidziany na 24.10, ale uznano, że jest to dobry moment na rozegranie zaległego meczu w ramach 1. kolejki pomiędzy KKS Basket a MKS Września. Zatem miał być weekend bez koszykówki, a będzie pełen emocji! Uzupełnieniem dobrych wieści jest fakt, że mecz zostanie rozegrany we Wrześni! Zatem zapraszamy wszystkich Kibiców na halę SSP nr 6 (ul. Słowackiego 41)!

WSZYSCY NA HALĘ! BĄDŹCIE Z NAMI!