Za nami pierwszy weekend z wrzesińskim basketem. Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie wydarzeń związanych z naszym Klubem.

Zaczęliśmy w sobotę, w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 65 w Poznaniu, gdzie w ramach 1. kolejki Ligi U12M MKK Pyra Poznań podejmowała drużynę MKS SSP6 Września.

Niestety podopieczni Ewy Kaczmarek musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy zwyciężyli aż 138 do 13. Wynik pokazuje jak doświadczonym klubem w szkoleniu młodzieży jest MKK Pyra Poznań. Dla naszego składu młodzików młodszych są to pierwsze kroki w ligowej koszykówce, dlatego nie załamujemy się! Wierzymy, że ciężka praca, wsparcie kibiców i rodziców spowodują, że nasi młodzicy młodsi jeszcze nie raz dadzą nam powód do radości!

Natomiast w niedzielę odbyła się 2. kolejka 3LM. Było to premierowe spotkanie dla seniorów MKSu Września w tym sezonie, ponieważ mecz w ramach 1. kolejki z KKS Basket Poznań został przełożony na prośbę poznańskiej ekipy. Spotkanie odbyło się w hali OSiR w Baranowie.

Podopieczni Zbigniewa Rakowskiego, po bardzo wyrównanym spotkaniu, zwyciężyli 57 do 55 z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne. Przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili dwoma punktami, ale Wrześnianom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Punktowali: Dembiński 13, Szeszycki 13, Błachowiak 8, Kosmala 7, Makowski 7, Andrzejewski 5, Konowalski 2, Jasiński 2.

W najbliższy weekend drużyna seniorów MKS Września podejmie u siebie MKS Sokół Międzychód. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 17ego października o godz. 17:00 w hali SSP nr 6 we Wrześni, ul. Słowackiego 41. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy kibiców, adeptów koszykówki, rodziców etc. Bądźcie z nami! Wszyscy na halę!