Za parę dni rusza 3 Liga Koszykówki Mężczyzn, a wśród szesnastu uczestników nie mogło zabraknąć MKS Września. W związku z tym zbieramy dla Was wszystkie niezbędne przed startem informacje.

Format rozgrywek

Nadchodzący sezon 21/22 będzie podzielony na dwa etapy. W pierwszym uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy – A i B – w ramach których każdy zmierzy się z każdym dwukrotnie – u siebie i na wyjeździe. MKS Września znalazł się w grupie B, a jego rywalami będą następujące ekipy: ENEA Basket Junior Poznań, Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne, KKS Basket Poznań, PGE Spójnia Stargard, BC Biofarm Sieraków, AKM Gromy Nowy Tomyśl oraz MKS Sokół Międzychód.

Na koniec części zasadniczej zostaną utworzone trzy grupy: mistrzowska dla trzech najlepszych zespołów grup A i B, grupa 7-10 dla ekip, które uplasowały się na miejscach 4-5 w pierwszym etapie, a pozostałe 6 drużyn zmierzy się w grupie 11-16.

Zbliżające się rozgrywki są wyjątkowe, ponieważ równolegle obchodzić będziemy 100-lecie Wielkopolskiego Związku Koszykówki.

Terminarz

MKS Września rozpocznie sezon 21/22 trzeciego października meczem w Poznaniu z miejscowym KKS Basket, który odbędzie się w hali przy ulicy Dojazd 7. Pierwszy mecz domowy wrześnianie rozegrają 17ego października, wówczas gościć będą ekipę MKS Sokół Międzychód.

Jeśli interesuje Was pełen terminarz i chcecie mieć dostęp do wszystkich wyników w jednym miejscu, zapraszamy tutaj.

Skład

Do rozgrywek 21/22 zgłoszeni zostali następujący zawodnicy:

Filip Andrzejewski, Eryk Błachowiak, Szymon Borkowicz, Patryk Czernielewski, Krzysztof Dembiński, Michał Jasiński, Jakub Kaczmarzewski, Hubert Konowalski, Łukasz Kosmala, Artur Kozłowski, Tomasz Makowski, Witold Nowak, Krzysztof Pecyna, Piotr Prętkowski, Jakub Szkudlarek. Trenerem drużyny jest Zbigniew Rakowski.

Skład MKSu jest mieszanką doświadczenia z młodością – nie brakuje zawodników, którzy grają w koszykówkę od wielu lat, ale również obecne są nowe, młode twarze, m.in. zawodnicy wypożyczeni z młodzieżowego zespołu MKK Gniezno.

Przygotowania

We wtorek 21.09, w ramach przygotowań do sezonu, MKS Września zmierzył się z zespołem młodzieżowym MKK Gniezno. Podopieczni Zbigniewa Rakowskiego wygrali w gnieźnieńskiej hali 84:76. Ponadto oczywiście drużyna regularnie trenuje w hali SSP nr 6, przy ulicy Słowackiego we Wrześni.

Atmosfera w drużynie

W sobotę 25.09 dwóch członków MKS Września – Filip Andrzejewski i Witold Nowak – byli gośćmi Magazynu Sportowego na antenie Radia Września. Opowiadali tam m.in. o zeszłym sezonie czy nadziejach na nowe rozgrywki.

Filip Andrzejewski:

„Dobrze rozumiemy się w szatni. Pomimo braków kadrowych [w zeszłym sezonie] potrafiliśmy rozgrywać dobre mecze. W naszym klubie są osoby, które wiedzą, czego chcą.”

„Dzięki determinacji naszej i władz klubu jesteśmy mocniejsi.”

„Wolałbym gdyby wszystkie zespoły były w jednej grupie. Im więcej meczów, tym lepiej.”

„Staram się dzielić swoim doświadczeniem tak, żeby wpływało to jak najlepiej na nasze rozgrywki i nasz Klub.”

Witold Nowak:

„Poprzedni sezon był dla nas bardzo trudny. Dopadły nas choroby, kontuzje. Parę meczów nam uciekło. Była to trudna sytuacja, żeby przezwyciężyć problemy.”

„Możemy na siebie liczyć, dlatego przyjemnie wychodzi się na parkiet.”

„Z każdym rywalem jesteśmy w stanie walczyć jak równy z równym.”

Całej rozmowy możecie posłuchać pod tym linkiem.

Ostatnia sprawa

Śledźcie nasze media, oglądajcie, kibicujcie! Czekamy na Was, szczególnie podczas naszych meczów domowych. Pierwsza okazja do pojawienia się na trybunach hali SSP nr 6 już 17ego października. Bądźcie z nami!